İletişim

Plastik Eriyik Filtreleri extruderlerde kullanılmaktadır. Elek gözlerine takılan özel filtreler ile eriyik içinde kalan ve ürün kalitesini düşüren kirleticileri (kum, metal, erimeyen plastikler gibi) temizlemek için kullanılırlar.

Plastik Eriyik Filtreleri yüksek basınç ve sıcaklık altında sürekli yüksek kapasite ile çalışmaya uygun olarak üretilmektedir. Filtre gövdeleri ve hareketli plakalar özel alaşımlardan imal edilmek, filtre yüzeyleri PTA kaynak teknolojisiyle sertleştirilmektedir.

Tek Plakalı ve Çift Plakalı modeller manuel kullanıma uygundur. Geri Dönüşümü yapılan plastiğin cinsine, kirletici yoğunluğuna ve extruder kapasitesine göre uygun elek çaplı filtre seçilmektedir.

Otomatik Filtreler ise üstün teknolojisiyle kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. Otomatik Filtrelerde minimum eriyik fire ile maksimum fayda sağlanmaktadır.

Filtre plakaları hidrolik ünite veya azot gazlı üniteler ile hareket ettirilmektedir. Özel yalıtımlı rezistanslar ve hassas ısı kontrolü ile ürün kalitesi ve verim maksimum seviyeye çıkarılmaktadır.

TEK PLAKALI FİLTRE FTS250
FTS300 FTS350
ELEK ÇAPI (mm)* 250
300 350
ELEK SAYISI (mm)* 2
2 2
MAKSİMUM KAPASİTE (kg/s)* 1600 2000 2500

Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici, katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna, MFI değerine ve filtrasyon hassasiyetine göre farklılık gösterebilir.