İletişim

S tip Shredderlar endüstriyel atıklar, evsel atıklar ve zirai atıkların parçalanması için geliştirilmiştir. Boru, takoz, kasa, palet, film rulosu, balyalı filmler, çuval gibi plastik atıkların ve karton, kağıt, tekstil gibi atıkların boyut küçültülmesinde kullanılmaktadır. Çalışma prensibi gereği malzemenin kalınlık, sertlik, yoğunluk gibi zorlayıcı etkilerinden kesinlikle etkilenmemektedir.

Hidrolik güç ile tahrik edilen baskı ünitesi ile parçalanacak malzeme rotor üzerine bastırılmaktadır. Bu sayede parçalanacak malzemenin bıçaklara bastırılması ve makinadan yüksek verim alınması sağlanmaktadır. Açılı parçalama haznesi sayesinde özellikle yığın yoğunluğu düşük malzemelerin parçalanmasına uygun tasarıma sahiptir.

Baskı süresi, baskı şekli, rotor hızı PLC sistemi tarafından kontrol edilmektedir ve işlenen malzeme cinsine göre 3 farklı reçeteden uygun olanı seçilerek doğru parametreler sisteme yüklenmektedir. Reçete parametreleri işlenen farklı atıklara göre değiştirilebilir.

İşlenen plastiklerin parçalama işlemi esnasında oluşan sıcaklıktan etkilenmemesi için Shredder rotorları su soğutmalı olarak üretilmektedir. Plastiğin aşındırıcı etkilerine karşı rotor yüzeyine aşınma önleyici koruma uygulanmaktadır. Ayrıca yine işlenen plastiğin cinsine ve kirliliğine göre rotor üzerine Hardox aşınma önleyici zırh uygulanabilir.

Özel alaşımlı çelik malzemeden imal edilmiş olan, çoklu kullanım imkanı sağlayan sabit ve döner bıçaklar sayesinde düşük işletme maliyetine sahiptir. Rotor üzerindeki döner bıçakların rotora özel bağlantı kartuşlarıyla sabitlenmesi sayesinde bıçak değişimi kolaylaşmış ve rotorun hasar görmesi engellenmiştir. Bıçak ebatları, bıçak modeli ve rotor üzerinde bulunan bıçak sayısı işlenecek plastik cinsine ve kirlilik durumuna göre tespit edilir. İşlenecek malzemenin cinsine göre farklı elek tipleri üretilmekte ve malzemenin aşındırıcı etkileri göz önünde tutularak özel alaşımlı elek malzemesi kullanılmaktadır.

Rulmanlar tamamen izole edilmiş, su soğutmalı yataklarda bulunmakta, bu sayede rulmanlara malzeme geçişi engellenmekte ve hizmet ömrü uzatılmaktadır. Ağır hizmet tipi redüktörler ve şok emici takozlar sayesinde parçalama esnasında oluşan dinamik yükün makinaya zarar vermesi engellenmektedir. İnvertör kontrollü motorlar sayesinde enerji verimliliği maksimum seviyeye çıkarılmıştır.

 

S TİP S120
S150
ROTOR BOYU (mm) 1200
1500
ROTOR ÇAPI (mm) 590 590
DÖNER BIÇAK EBATLARI (mm) 43x43
50x50
61x61
43x43
50x50
61x39
DÖNER BIÇAK ADEDİ 100
90
150
130
120
200
MOTOR GÜCÜ (kw) 132-160
160-200
PARÇALAMA HAZNESİ (mm) 1250x1700
1500x1700
AĞIRLIK (kg) 11.500
13.000
KAPASİTE (kg/s)* 850-1500
1000-2500

Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici, katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna, MFI değerine ve filtrasyon hassasiyetine göre farklılık gösterebilir.