İletişim
Her cins plastik atıkların, karton, kağıt, tekstil, sunta, tahta gibi atıkların eleksiz olarak parçalanmasında kullanılmaktadır. Özellikle yoğun kirli malzemelerin düşük devir hızında parçalanması ile Kırma Makinesinde yapılan ikinci aşama kırma esnasında Kırma makinesi bıçaklarının korunmasında ve Kırma Makinesinin kapasitesinin arttırılmasında etkilidir.

İşlenecek malzemenin özelliklerine göre seçilen bıçak tipi ve parçalama haznesi sayesinde farklı cins ve formlardaki malzemelerde yüksek verimlilik ile çalışmaktadır.

Özel alaşımlı çelik malzemeden imal edilmiş olan bıçaklar sayesinde düşük işletme maliyetine sahiptir. Bıçak modeli ve malzemesi parçalanacak malzeme tipine göre seçilmektedir.

Ağır hizmet tipi redüktörler ve şok emici takozlar sayesinde parçalama esnasında oluşan dinamik yükün makinaya zarar vermesi engellenmektedir. İnvertör kontrollü motorlar sayesinde enerji verimliliği maksimum seviyeye çıkarılmıştır. PLC kontrol sayesinde olası malzeme sıkışması ya da aşırı yükleme durumunda rotorlar ters yönde hareket etmekte ve sıkışmayı otomatik olarak gidermektedir.