İletişim

GRANÜL EXTRUDER (YAN BESLEMELİ)

Yan Beslemeli Granül Extruderler özellikle film ve köpük formdaki yığın yoğunluğu düşük ve serbest akışı zor plastiklerin Granül hale getirilmesinde kullanılan makinalardır. Parçalanmış temiz plastikler veya yıkandıktan sonra kurutulmuş plastikler işlenebilir.

Granül haline getirilecek plastikler Yan Besleme haznesinden Extruder vidasına invertör kontrollü motor tahrikli Yan Besleme vidası ile sevk edilmektedir. Yan Besleme haznesi içinde bulunan invertör kontrollü motor tahrikli dikey karıştırıcı ile plastiklerin hazne içinde köprü yapması engellenmektedir.

Vida çapı, en/boy oranı (L/D), gaz alma bölge sayısı, filtre modeli ve filtre çapı işlenecek malzemenin durumuna ve formuna göre tasarlanmaktadır.

Vida üzerine PTA bimetallik kaynak uygulaması yapılmakta, bu sayede plastiklerin aşındırıcı etkilerine karşı extra koruma sağlanmaktadır. Vida ve kovan nitrasyon ve indüksiyon işlemlerine tabi tutularak sertleştirilmektedir. Opsiyonel olarak santrifüj döküm tekniği ile bimetallik hale getirilmiş kovanlarda kullanılabilir.

İnvertörlü (hız kontrollü) yan besleme motoru ve ana vida motoru sayesinde farklı sertlik ve yığın yoğunluğuna sahip olan plastikler aynı basınç ve verim ile granüle edilebilmektedir. Bu sayede verimlilik ve yüksek kalite sağlanmaktadır.

Motor ve redüktör arasında kullanılan doğrudan kaplin bağlantısı, seramik rezistanslar, yalıtımlı rezistans kupaları ve invertörler sayesinde yüksek enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

Yan Beslemeli Granül Extruderlerimiz kullanıcı dostu, akıllı PLC sistemi ve dokunmatik ekran ile kontrol edilmektedir. Reçete sistemi sayesinde farklı parametrelerle granül edilmesi gereken plastiklerin değerleri sisteme kaydedilebilir, bu sayede işlenen malzeme uygun parametreler kolaylıkla değiştirilir. Tek Tuş ile çalıştırma özelliği sayesinde Granül Extruder makinası ve ekipmanları tek noktadan çalıştırılır.