İletişim

Su Altı Kesme, ekstrüzyon işleminin son aşamasıdır. Extruderden gelen filtrelenmiş plastik eriyik Su Altı Kesme makinası ile granül haline getirilir ve entegre kurutma santrifüjü ile kurutulur.

                Standart kesme makinaları ile kesilemeyen yüksek akışkanlığa sahip plastikler ve mühendislik plastikleri Su Altı Kesme makinası ile sorunsuz olarak işlenebilmektedir. Standart kesme makinalarında yaşanan yapışık granül sorunu ve kesme işlemi sonucu oluşan plastik tozu Su Altı Kesme makinası sayesinde tamamen çözülmektedir.

Su Altı Kesme haznesi AISI304 paslanmaz çelikten imal edilmiştir ve kesme aynası elektrikli rezistanslarla ısıtılmaktadır. Bıçak hızı invertör kontrollü motor sayesinde ayarlanmaktadır ve bu sayede Extruderde oluşan basınç dalgalanmalarında dahi sürekli aynı ebatta granül üretilmektedir. Özel alaşımlı çelikten imal edilmiş, geri basınç oluşturmasını engelleyen akış kanallarına sahip kesme aynası kullanılmaktadır.

Kesim esnasında kullanılan su ön ısıtma için rezistanslarla donatılmıştır. Kesme suyu hassas kontrol sistemleri ile sürekli olarak aynı ısıda tutulmaktadır. Kesilen granüller paslanmaz çelik su boruları ile entegre kurutma santrifüjüne aktarılır.

Doğrudan motor tahrikli 3 kademeli dikey santrifüj, AISI304 paslanmaz çelikten yapılmıştır ve granüllerin tam olarak susuzlaştırılmasını sağlamaktadır. 3 parçalı elek sistemi ile rotora kolat ve hızlı ulaşım sağlanmaktadır. Parçalı elek tasarımı aynı zamanda bakım maliyetlerinin düşürülmesini sağlamaktadır.

Sistem, sensörlerden ve termokupullardan toplanan bilgilere dayanarak PLC sistemi tarafından kontrol edilir.