İletişim

Geri Dönüşüm Makineleri Nasıl Çalışır ?

Geri dönüşüm makinaları 12 saat içerisinde atık gıdaları organik ve verimli tohumlara dönüştürebilen makinalardır. Bu makinalarda kullanılan yeni nesil teknolojiler sayesinde atıkların kurutulması ve su kaybetmesi sağlanır. Atık gıdalar içerisinde yer alan nemi de azaltan geri dönüşüm makinaları vizkozitenin sabit kalmasını sağlar.

Hacmi azaltılan atık gıdaların nem içeriği de düşmeye başlar. Bu aşamada geri dönüşüm makinaları vizkote değerlerini maksimum seviyelere çıkartır. Atık gıda partikülleri makine içerisinde yer alan aşamalara göre yavaş bir şekilde toz haline dönüşmeye başlar. Sıcaklık seviyeleri ise geri dönüşüm makinaları vasıtasıyla pratik bir şekilde kontrol edilebilmektedir.

Geri Dönüşüm Makinalarının Avantajları Nelerdir?

Pek çok farklı açıdan avantajlı olan geri dönüşüm makinaları yerli kaynaklardan yararlanılarak üretilen makinalar da olabilmektedir. Yüksek kilogram evsel atıkları geriye dönüştürebilen geri dönüşüm makinaları endüstriyel ortamlarda da yaygın bir şekilde kullanılabilmektedir. Çöp taşıma maliyetini optimum düzeye getirebileceğiniz geri dönüşüm makinaları aynı zamanda çöp depolama konusunda ortaya çıkabilecek sorunları da ortadan kaldırmaktadır.

Enerji tasarruflu olan geri dönüşüm makinaları sayesinde minimum enerji tüketimiyle maksimum verimlilik elde edebilirsiniz. Karbon ayak izi değerleri dikkate alınarak dizayn edilen makineler topraktan gelen bütün değerleri çöpe gitmeden su ve gübre olarak geriye gönderebilmektedir.

Ülkenin ekonomik durumuna da büyük bir katkı sağlayan geri dönüşüm makinaları dışa bağımlılığı da azaltabilecek özelliklere sahiptir. Atıkları mümkün olabilecek en kısa sürede organik gübrelere dönüştürebileceğiniz geri dönüşüm makinaları doğal, verimli ve organik gübreler elde edebilmenizi sağlar. Geri dönüşüm makinaları konusunda teknik detaylı bilgi almak isterseniz Üstün İş Makine ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.