İletişim

Granül Kesme Makinaları Extruderden gelen plastik eriyik malzemenin granül formuna getirilmesinde kullanılmaktadır. Kesme bıçakları tarafından granül formunda kesilen eriyik plastik su haznesinde yüzeysel olarak şoklanarak sertleştirilmektedir. Entegre santrifüj kısmında ise susuzlaştırılmaktadır. Granül taneleri opsiyonel olarak fan vasıtasıyla depolama silolarına aktarılmaktadır.

Granül Kesme Makinalarında PE, PP, PS, ABS cinsi plastikler tam otomatik olarak granül formunda kesilmektedir. Farklı kapasitelerde dikey ve yatay eksende kesme yapabilen modellerimiz mevcuttur.

Granül Kesme Makinası komple AISI 304 paslanmaz çelik malzemeden imal edilmektedir. Farklı plastik cinsleri için özel alaşımlı ve kaplamalı kesme aynası ve kesme bıçakları kullanılmakta, parçaların hizmet ömrü ve kapasite maksimum seviyeye çıkarılmaktadır. Hareketli gövde parçaları sayesinde bakım işlemleri kolay ve çabuk yapılabilmektedir.

Tam otomatik olarak çalışmakta, sürekli aynı form ve ebatta granül elde edilmesini sağlamaktadır. İnvertör kontrollü kesme motoru sayesinde granül boyları isteğe göre ayarlanabilmektedir.

Opsiyonel olarak buhar fanı entegre edilerek susuzlaştırma esnasında açığa çıkan buhar emilmektedir.


DİKEY KESME GK200
GK250 GK430
KURUTUCU SANTRRİFÜJ Ø200x1000 Ø250x1500 Ø430x1500
KURULU GÜÇ (kw)* 17 21 28
BUHAR FANI O O S
MAKSİMUM KAPASİTE (kg/s)* 400
800 1500

S: Standart  O: Opsiyonel 
Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna, MFI değerine ve filtrasyon hassasiyetine göre farklılık gösterebilir.