İletişim

CRT PARÇALAYICILI EXTRUDER

CRT Parçalayıcılı Extruderler endüstriyel atıkların tek aşamada parçalanması ve granül haline getirilmesinde kullanılmaktadır. CRT Parçalayıcılı Extruderler akıllı çalışma sistemleri sayesinde minimum personel ihtiyacı duyarlar.

LDPE, LLDPE, MDPE, HDPE, PP, PS, ABS cinsi plastiklerin tüm formlarını (takoz, rulo, açık film, balyalı film gibi) işleme yeteneğine sahiptir. Bütünleşmiş otomatik Parçalama sistemi sayesinde Extrüzyon işlemi öncesi parçalanması gereken büyük ebatlı endüstriyel atıklar sorunsuz bir şekilde granül edilebilmektedir.

CRT Parçalayıcılı Extruderler üstün teknik özellikleri sayesinde aynı anda;

  • Parçalama,
  • Plastikleştirme,
  • Gaz alma

işlemlerini tek aşamada gerçekleştirmektedir.

CRT Parçalayıcılı Extruderler kullanıcı dostu akıllı kontrol sistemi sayesinde minimum personel ihtiyacıyla çalışmaktadır. Reçete özelliği sayesinde sistemin tüm parametreleri kayıt altına alınır, farklı özelliklerde plastiklerin işlenmesi halinde farklı reçeteler kaydedilerek sadece tek tuşla tüm parametreler sisteme otomatik olarak yüklenir.

CRT Parçalayıcılı Extruderler sistem parametrelerine uygun olarak kapasiteyi takip eder ve ihtiyacı kadar plastik hammaddeyi otomatik olarak Parçalayıcı haznesine alır. Parçalayıcı haznesinde bulunan ve hidrolik güç ile tahrik edilen basıcı ile hurda plastikler otomatik olarak kontrollü bir şekilde parçalama rotoruna ittirilir. Rotor üzerinde bulunan döner bıçaklar ile plastikler elek deliklerinden geçene kadar parçalanır. Boyutları küçültülen ve extrüzyon işlemine hazırlanan plastikler, işlenen plastik formuna uygun seçilen, besleme pistonu ile reçeteye uygun olarak Extruder vidasına sevk edilir.

İkiz gaz alma sistemine sahip vida tasarımı ve güçlü vakum pompası ile mükemmel gaz alma performansına sahiptir. AISI316 kalite paslanmaz çelik gövdeli vakum pompası ile emilen gaz su ile karıştırılarak deşarj edilir. Paslanmaz çelikten imal soğutma gövdeli yoğuşma tankı sayesinde vakum pompasının ihtiyacı olan su kapalı devre olarak kullanılır ve bu sayede 1.2 m3 / saat su tasarrufu sağlanır.

Extruder ana motoru ve redüktör arası bağlantı çelik yaylı kaplinle sağlanmaktadır. Bu sayede kayış – kasnaklı sistemlerde yaşanan enerji kaybının önüne geçilmektedir. İnvertör kontrollü ve IE3 enerji verimliliğine sahip ana motor ve yoğunlaştırıcı motoru sayesinde enerji tasarrufu sağlanmaktadır.

CRT Parçalayıcılı Extruderler yüksek enerji tasarrufu, yüksek verimlilik ve tamamen otomatik kullanıma uygun akıllı yazılım sistemi ile Plastik Geri Dönüşüm endüstrisinin hizmetine sunulmaktadır.


TİP SE85
SE105
SE125
SE140
SE160
VİDA ÇAPI (mm) 85
105 125 140 160
VİDA BOY/EN ORANI 25/36/47 25/36/47 25/36/47 25/36/47 25/36/47
VİDA DEVRİ (rpm)* 90-140 70-135 60-120 60-100 50-100
REDÜKTÖR TORKU (kNw) 20-25 25-30 30-40 50-60 60-80
SHREDDER ROTOR BOYU
         
SHREDDER ROTOR ÇAPI
         
KAPASİTE (kg/s)
280
420
550
750
1100

Teknik bilgiler sadece bilgi amaçlı verilmiştir. Üretici, katalog değerlerini bilgi vermeden değiştirme hakkına sahiptir.

* İşlenecek plastik cinsine, formuna, MFI değerine ve filtrasyon hassasiyetine göre farklılık gösterebilir.